Poliitikud tulevad ja lähevad - Eestimaa jääb! Peab jääma! Kõik Eesti heaks!


Pildid Eestimaal sündinud asjust: Vabadussõda. Eesti riigi sünd

Eesti riigi sünni ja Vabadussõja tähtsamatest hetkedest. Landeswehri sõjast ja Võidupüha tähistamisest 23. juunil. Saatejuhid on Mart Laar ja Hannes Walter.

1996Eesti aja lood: Kallaletung

1918. aasta novembrikuu lõpul tormasid punaväed taasliitma Venemaaga endise tsaaririigi iseseisvunud rahvaid. Puhkesid võitlused, mis läksid Eesti ajalukku Vabadussõjana. Ilmasõjast väsinud rahvale oli uus sõda ootamatu ja esialgu vabatahtlikke nappis. Saate autor Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.

2007Eesti aja lood: Punased ja mustad

Te läksite tulle ja tõite vabaduse - ütleb kiri ühel Cesises asuval mälestusmärgil. Võidukaid lahinguid Landeswehriga tähistame tänapäeval Võidupühaga. Mis tegelikult tookord toimus? Saate autor Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.

2007

11 000 aastat hiljem: Vabaduse valu

1918. aasta 11. kuu 11. päeval kell 11 vaikisid Läänerindel kahurid. Esimese maailmasõja lahingutes oli relvarahu sõlmimise hetkeks langenud miljoneid inimesi. Mobilisatsioon oli kuni 1917. aastani sõjaväkke viinud üle 100 tuhande eestlase, seega rohkem kui järgnenud Vabadussõjas. Kuid sõjast kurnatud Eestis ei olnud võitlused lõppenud. Tähtsateks lahinguteks suudeti suurem osa maailmasõjas karastunud eestlasi kodumaale koondada. Sündis eestlaste oma armee. Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud dokumentaalsarja teises osas meenutame, milliseks kujunes nende meeste elu, kelle saatuseks oli osaleda Vabadussõjas. Meeste pingutuste varal tõrjuti Eestist välja vaenlased ja saavutati relvarahu Nõukogude Venega, mille aastapäeva tähistatakse 3. jaanuaril. Arutletakse vabaduse tähenduse ja mõju üle. Kas pole mitte nõnda, et vabadus teeb mugavaks ja suigutab võime võidelda? Autor Indrek Treufeldt, režissöör Aile Ellmann, operaator Indrek Šeiko.

2007Eesti aja lood: Rahutu 1919

Skulptor Aivar Simson astus Tallinna Kunstiülikooli 1982. aastal juba sõjast läbikäinud mehena; Simson valis väljenduslaadiks sotsiaalse kriitika ja sarkastilise üleoleku kultuuritraditsioonidest; teda tuntakse eesti skulptuuris eelkõige kui EESTI ASJA ajajat. Autorid Mariina Mälk ja Peeter Brambat.

2001


Eesti aja lood: Vabastamine

See polnud koolipoiste ja ohvitseride piknik, arvas sõjaajaloolane Hannes Walter Vabadussõjast kõneldes. Oli raskeid lahinguid ja kaotusi ning suur tähendus sõja võitmises oli Inglise sõjalaevastiku ja Soome vabatahtlike abil. Saate autor Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.

2007


Tallinna aeg:
© 2008 vapsid.weebly.com EESTIMAA SU MEHEMEEL, POLE MITTE SURNUD VEEL! KIRJUTA KOMMENTAAR! LOE KOMMENTAARE! ISLAM